בעיות הלכתיותבעיות הלכתיות

בתוכנית הרדיו שלה אמרה דר' לורה שלזינגר שכיהודית אורתודוכסית, על פי ספר ויקרא פרק יח' פסוק 22, הומוסקסואליות היא תועבה שלא נתנת למחילה בשום תנאי.
התגובה הבאה היא מכתב גלוי לדר' לורה שנכתב ע"י אזרח אמריקאי באינטרנט. גם משעשע וגם אינפורמטיבי:
דר' לורה היקרה
תודה רבה לך על עבודתך הרבה לחינוך אנשים על פי חוקי אלוהים. למדתי רבות מהתוכנית שלך, ואני מנסה לחלוק את הידע עם אנשים רבים ככל שניתן. למשל, כאשר מישהו מנסה להגן על אורח חיים הומסקסואלי, אני פשוט מזכיר להם שבויקרא יח':22 מוצהר בברור שזו תועבה. נקודה.
יחד עם זאת, אני זקוק לעוד עצות ממך באשר לאלמנטים נוספים של חוקי אלוהים ואיך לקיימם.
1. בויקרא כה':44 כתוב שאני יכול לקחת עבדים, גברים ונשים, ובתנאי שאקנה אותם מהגויים שמסביבי. חבר שלי טוען שהכוונה למקסיקנים אבל לא לקנדים.  את יכולה להבהיר? למה אני לא יכול לקנות קנדי? 
2. אני רוצה למכור את בתי לעבדות, ככתוב בשמות כא':7.   מה לדעתך יהיה מחיר הוגן בימים אלה?
3. ידוע לי שצריך לשמור נגיעה כשאשה טמאה מהמחזור. (ויקרא טו' 19-24) הבעיה היא שאין לי דרך לדעת, ניסיתי לשאול אבל רוב הנשים נעלבות מהשאלה.
4. כאשר אני מעלה קורבן על המזבח, אני יודע שזה מעלה ריח ניחוח לה', (ויקרא א':9) הבעיה היא השכנים, הם טוענים שהריח לא נעים להם. האם עלי להכותם?  
5. יש לי שכן המתעקש לעבוד בשבת. בשמות לה:2 כתוב בבירור "...כל העושה בו מלאכה יומת". האם יש לי חובה מוסרית להרוג אותו בעצמי או שעלי  לבקש מהמשטרה להרוג אותו?
6. חבר שלי מרגיש שעל אף שאכילת פירות ים אסורה (ויקרא יא':10)היא פחות אסורה מהומוסקסואליות. אני לא מסכים. האם את יכולה לישב את  המחלוקת? האם יש דרגות של איסורים או תועבות?
7. בויקרא כא' פסוק כ' כתוב שאני לא יכול לגשת למזבח אם ראייתי לקויה. אני מרכיב משקפי קריאה.  האם ראייתי צריכה להיות 6:6 או שיש גמישות  בנושא?
8. רוב חברי מסתפרים ומתגלחים, כולל הפיאות, למרות שזה בפירוש אסור (ויקרא יט':27). איך עליהם למות?
9. אני מבין מויקרא יא' פסוק 6-8 שנגיעה בעור חזיר מת גורמת לטומאה, אבל האם אני יכול לשחק פוטבול אם אני לובש כפפות?
10. לדוד שלי יש חווה. הוא מפר את ויקרא יט' פסוק 19 וזורע באדמתו כלאים, ובגדי אישתו שעטנז. הוא גם מקלל ומחלל את שם ה'. האם באמת יש    צורך לארגן את כל תושבי העיר כדי לרגום אותם באבנים? (ויקרא כד':10-16) האם לא ניתן פשוט לשרוף אותם למוות באירוע משפחתי פרטי כפי  שאנחנו נוהגים עם איש השוכב עם החותנת שלו? (ויקרא כ':14)
ידוע לי שלמדת דברים אלה לעומקם ושיש לך מומחיות בנושאים אלה ולכן אני בטוח שתוכלי לעזור לי.
שוב תודה שהזכרת לכולנו שדבר השם הוא נצחי וללא שינוי.

מעריצך האוהד,
ג'יימס מ. קאופמן
פרופסור במחלקה לחינוך
אוניברסיטת וירג'יניה


( לא ידוע מקור הכתבה - נשמח לדעת )