טיפולי ספא מיוחדים


טיפולי ספא מיוחדים
בשנים האחרונות התפתחה תעשיית הספא והלייפסטייל בישראל בקצב מסחרר. בתי ספא ומטפלים רבים מציעים טיפולים בריאותיים ועיסויים מפנקים בתחומי טיפול רבים לפי אסכולות בריאות מגוונות. מי מאתנו לא התנסה לפחות פעם אחת בעיסוי שוודי, עיסוי באבנים חמות, אמבטיית בוץ ועוד.
עולם הספא והטיפולים הוא עולם עשיר, המציע דברים רבים מעבר למקובל כיום. קיימים לא מעט טיפולים ועיסויים שמקורם בתורות עתיקות וחשות ואשר עדיין לא הגיעו לקדמת הבמה מבחינת היחשפות הקהל אליהם. לאלה מכם המעוניינים לחוות משהו קצת שונה ומיוחד, ניתן כאן סקירה קצרה על 5 טיפולים בגוון שונה שסביר להניח שעדיין לא חוויתם.       
• חדרי מלח – מאז ומתמיד נודעה השפעתו של המלח כחומר המסייע בהתחדשות חיצונית של העור ובטיפול במחלות עור כגון פסוריאזיס. מטופלים רבים מבלים במלונות ובתי ספא באיזור ים המלח בכדי לטפל בבעיות עור וליהנות מהתחדשות ורעננות של העור. לאחרונה, החל השימוש במלח להתרחב לסיוע בבעיות נשימה וניקוי הריאות והגוף מזיהומים סביבתיים. חדרי המלח הנם חדרים הבנויים מגושי מלח ולבני מלח, אשר משחררים אדים המסייעים בספיחת נוזלים והרחבת דרכי הנשימה. במהלך הטיפול, המטופלים שוהים בחדר שקט באווירה רגועה תוך שאיפת אויר נקי המסייע בהתחדשות אנרגטית והתרגעות, אף מעבר להשפעות המלח לטיפול בבעיות נשימה. ייתכן ותאהבו את השפעות הטיפול עד כדי כך שתרצו לרכוש מנורת מלח ביתית, המוצעת למכירה בחלק מהמקומות המציעים טיפול זה.
• אורה-סומא היא שיטה לאבחון וטיפול המיועדת לבצע אבחון טבעי באמצעות השימוש בצבעים. שמה של השיטה מורכב מהמילים:  Aura – שפירושה בלטינית ניצוץ, אור, נשימה קלה – ו- Soma שביוונית עתיקה פירושה 'גוף' . לפי האורה סומא הצבעים השונים מתאפיינים בתדרים שונים המשפיעים עלינו וניתן לאבחן קווים באופיו ויכולותיו של האדם דרך הצבעים. באבחון בוחרים ארבעה בקבוקים מתוך מגוון בקבוקים צבעוניים המכילים צמחי מרפא ושמנים אתריים. ובמהלך הטיפול מורחים צבע במקומות ספציפיים בגוף האדם בכדי לשחרר מחסומים ולחזק פוטנציאל בתחומים מסוימים. השיטה מיועדת לאפשר איחוד מחודש בין הגוף לבין הנפש, מקרבת את האדם להכיר את עצמו באופן עמוק ואמיתי יותר, ומאפשרת לו להביט פנימה ולראות את היופי הפנימי הטמון בתוכו.
• עיסוי במקלות במבוק – הבמבוק בתורות המזרח מסמל נעורים, פוריות וחוסן. עיסוי במקלות במבוק הוא עיסוי רקמות עמוק המתבצע בעזרת מקלות במבוק חמים בגדלים שונים, תוך הפעלת לחץ מתון על ידי המטפל. תחושת מגע הבמבוק על העור היא נעימה וחלקה, והטיפול מסייע לשרירים להפוך לגמישים ומסייע בחידוש הרקמות. הטיפול יכול להיעשות באיזור הפנים, הגפיים, האגן והגב, ומחייה את זרימת הדם.  
• וינותרפיה – שילוב של יין וספא, העושה שימוש בתכונות הענבים, זרעי הענבים והיין לעיסויים ולטבילה באמבט מבושם ביין, תוך שילוב של חוויה ויתרונות בריאותיים. בשנים האחרונות קמו בסמיכות לכרמים ויקבים ברחבי העולם בתי ספא המתמחים בטיפולים על בסיס ענבים ויין. גם בישראל ישנו בית ספא התמחה בוינותרפיה, ימה, ספא יין, בזיכרון יעקב.
• ד"ר דג -  חידוש שעדיין לא הגיע אל מחוזותינו, ובכל זאת: שימוש בדגים קטנים חסרי שיניים אשר מסירים את תאי העור היבש מכפות הרגלים בעזרת שפתותיהם. השימוש בשיטה זו הוא בעיקר לפדיקור ולעיסוי כפות הרגליים, מה שתורם למראה כף רגל חלק ולהמרצת מחזור הדם. לקוחות שהתנסו בשיטה העידו על עור כף רגל חלק ובעל מראה זוהר לאחר הטיפול. אנו נמתין בכיליון עיניים לראות מי ירים את הכפפה וייבא דגים מיוחדים אלה לארץ הקודש.
המלצתנו היא לא לפחד להתנסות בטיפולים שאינם מוכרים לכם. לקבלת מידע נוסף על טיפולים אלה וטיפולים אחרים שהנכם מעוניינים בהם, תוכלו להיעזר בצוות היועצים שלנו ב- SpaMarker, שישמחו לסייע לכם בבחירת מטפל או בית הספא המציעים את הטיפול המבוקש.
בברכת בריאות והנאה רבה!( לא ידוע מקור הכתבה - נשמח לדעת )


דף הבית >> מבזקי דף >> בריאות ורפואה >> טיפולי ספא מיוחדים