איך מכינים גפילטע פיש פולני ב - 21 שלבים

איך מכינים גפילטע פיש פולני ב21 שלבים.

1)שבועיים לפני החג שאלי את בתך,מה היא מתכננת להגיש לארוחת החג.
ומה עם הדגים? כעסי מאוד והיעלבי כשתאמר שהשנה החליטה לקנות גפילטעפיש מוכן מקופסאות (היא שמעה שהם טובים מאוד). ואז הציעי לה את עזרתך בהכנות על ידי הכנת הגפילטע פיש. אחרי הכל את מכינה דגים טובים, כך אומרים כולם.

2)הציעי לבתך לקחת יום חופש כדי שתוכל לבוא אלייך לראות כיצד מכינים גפילטע פיש כדי שתדע להכין לילדיה אחרי שאת תמותי. יומיים לפני החג התקשרי לבתך ואמרי לה שזה ממש עושה לך רע לאכזב אותה, אבל את ממש חולה ואין לך כוח להכין את הגפילטע.

3)כאשר בתך תתחיל לטפס על הקירות כדי למצוא משהו תחליפי במקום הדג, התלבשי ואז לכי מרחק של ק"מ לתחנת האוטובוס שם עלי לאוטובוס וסעי שלוש תחנות רדי והחליפי אטובוס אחר ואחריו עוד אחד ואז לכי ברגל עוד קילומטר בערך

4)ותגיעי לחנות דגים קטנה שם עדיין מוכרים דגים חיים.

5)בדקי את הדגים ששוחים במים ושאלי את המוכר אם יהיו לו דגים יותר טריים.

6)באופן עקרוני דחי את שני הדגים הראשונים שהוא מציע לך.

7)קבלי את הדג השלישי והרשי בטובך למוכר הדגים להסיר את העור מהדג ולנקות אותו ולחתוך אבל בשום אופן אל תסכימי לחתוך את הדג במשור חשמלי כשאת אינך רואה. זה לא שאת חושדת בו שירמה אותך, אבל לכי תדעי מה יפול לך לתוך הדג..........

8)וכך, עמוסת סלים עם דגים ועוד דברים, התעני שוב בנסיעה בשלושה אוטובוסים חזרה לביתך אלא אם מישהו יציע לך דרך לעשות זאת בארבעה אוטובוסים.

9)כשתגיעי לביתך התקשרי לבתך ואמרי לה שהרגשת טיפה יותר טוב אז החלטת לנסוע לקצה העיר לחנות דגים מצוינת שרק את מכירה כדי לקנות לה את הדגים והיות ואת יודעת כמה שהיא עסוקה
לא היה לך לב לבקש ממנה לקחת אותך לשם במכוניתה החדשה.

10)ספרי לה כמה הייתה הדרך קשה ואיך המוכר ניסה לרמות אותך ובאוטובוס השני מישהו ניסה לכייס אותך, והציעי לבתך להכין את הדגים אצלה במטבח משום שלה יש את כל הציוד החדש להכנת דגים כמו מג'ימיקס וסירים מתאימים ולך יש רק גרוטאות ואין לך כלים טובים כמו שלה.

11) כשאת במטבח בתך, הוציאי ממדיח הכלים את הקערות ששטפה בתך ושטפי אותם ביד: אחרי הכל ניקוי טוב ביד הוא לא כמו ניקוי במכונה.

12)הכיני קערות נפרדות לכל אחד ממרכיבי התבשיל: אחת לגזר אחת לסלרי אחת לבצל ואחת לדג כדי שחלילה לא יתערבבו וילכלכו אחד את השני. אחרי שגמרת לחתוך הכל ערבבי את כל החמרים בקערה חמישית. אמרי לבתך להפסיק כל מה שהיא עושה ולבוא לראות כיצד את מכינה את הדג.

13)הביטי בחשד-מה על מעבד המזון של בתך ואז בקשי ממנה לעזור לך להפעילו כי את רגילה לדברים ישנים מימייך. תני לכל החמרים להיקצץ במעבד המזון כ 15 שניות.ואז הפסיקי את פעולתו. והעבירי את כל התכולה לקערה והתחילי לקצץ ביד כי רק את יודעת איך ולאיזה גודל לקצץ .

14)עבדי כך כרבע שעה עם זרועותייך החסונות,ואמרי לבתך שתשים לב כמה עדיף החיתוך והטחינה ביד על עבודת המיקסר.

15)אחרי כ 15 דקות הניחי את ידייך על חזך והיאנחי קשות בחוסר רצון מופגן קבלי את הצעת בתך לעזור לך. תני לה את הקערה והסכין

16) אחרי עשר שניות חטפי ממנה את הקערה ואמרי לה שתסתכל היטב איך את עושה זאת ותלמד כדי שתוכל לעזור בפעם הבאה. המשיכי לקצץ את הדג ולהיאנח כחמישים דקות נוספות.

17)על תחתיתו של סיר ישן ללא מכסה מתאים ,אותו הביאה אמך לאחר שהצילה אותו מהפוגרום של הגויים בפולין,סדרי את הירקות הקצוצים ושאריות דגים וראשי דג.

18) הוסיפי נוזלים ויין וצרי את ציר הדגים הרתיחי והעבירי ללהבה נמוכה.

19) שימי בסיר את קציצות הדגים שהכנת ובשלי שעה ומחצה.

20) אחרי שהדגים הצטננו הוציאי מהסיר וסדרי בקערה. אמרי שהם לא יצאו יפים כמו בשנה שעברה אבל את הריי כבר זקנה וכבר לא עושה את הדברים טוב כל כך. אבל סדרי אותם בכלי הגשה יפה מעוטר לבתך ולאורחיה את שאריות הדג וראשי הדג שמרי לך בצד אמרי לבתך שאלו עבורך - אחרי הכל הכי טוב זה הראש, וממילא את לא צריכה יותר, שיהנו היא והאורחים. והשתדלי מאוד להישמע משכנעת.

21)בבוקר אחרי הארוחה התקשרי לבתך ואמרי לה שהרגע יצא לך לטעום גפילטע פיש מוכן מקופסאות . ונורא חבל שהיא הכריחה אותך לעבוד כל כך קשה ולהכין את הדגים כשהיום אפשר לקנות דגים כל כך טובים מוכנים וכל כך בזול.( לא ידוע מקור הכתבה - נשמח לדעת )
- שלח תמונות אלה לחבר -
- לדף הבית של אתר מבזקון/חדשות -
דף הבית >> מבזקי דף >> עם ועדה >> איך מכינים גפילטע פיש פולני ב - 21 שלבים